Reduce image size

با قوی تر شدن دوربین های موبایل و گوشی های هوشمند و گرفتن عکس های بسیار با کیفیت نیاز به حجم بیشتر جهت نگهداری عکس نیز به وجود می آید به این صورت که شما می توانید بسته به نوع گوشی تلفن همراه خود رم اضافه و یا حافظه جانبی تهیه نمایید تا از حذف و از بین بردن عکس های خود جلوگیری کنید . به جز این بسیاری از افراد و طراحان وب نیازمند استفاده از عکس در سایت و یا وب هستند که استفاده از عکسی با حجم بالا نمره منفی برای سایت لحاظ می کند از این رو امروز به معرفی چند سایت که جهت کم کردن حجم عکس ها بدون پایین آمدن کیفیت می پردازیم .

معرفی بهترین سایت های کاهش حجم عکس به صورت آنلاین

tinypng

Tinypng

از بهترین سایت ها در زمینه فشرده سازی تصاویر با فرمت png , jpg , jpeg می باشد .خود من هم از این سایت استفاده میکنم . طرز استفاده از این سایت هم خیلی سادست و وقتی به آدرس مراجعه کردید و صفحه اصلی سایت مانند شکل بالا باز شد کافیه که عکس مورد نظر رو جهت فشرده سازی روی صفحه اصلی سایت درگ کنید و یاروی جعبه کنار پاندا کلیک کنید تا شما قادر به انتخاب عکس باشید ، بعد از آپلود عکس های مورد نظر بعد از چند لحظه فشرده سازی میشوند . نکته جالب در مورد این سایت اینه که فشرده سازی عکس ها روی کیفیت عکس کمتترین تاثیر رو میزاره .

نکته : متاسفانه به دلیل تحریم های وارده بر کشورمان ایران این سایت برای آی پی های ایرانی در دسترس نیست و برای استفاده از آن باید از وی پی ان استفاده نمایید .

compressjpeg

Compress jpeg

سایتی دیگری که در این مقاله سعی دارم معرفی کنم سایت compressjpeg هست که البته این سایت فقط و فقط میتونه عکس هایی با فرمت jpg و jpeg رو فشرده کنه و به تازگی قسمتی برای فشرده سازی عکس png هم اضافه کرده ولی هنوز فعال نشده بود . برای فشرده سازی عکس کافیه روی upload fileکلیک کنید و یا عکس مورد نظر خودتون رو درگ کنید و بندازید رو صفحه اصلی سایت .

compressor.io

Compressor

از بهترین سایت های در زمینه فشرده سازی میتوان به compressor.io اشاره کرد . محیط ساده و کاربر پسندی داره و فرمت هایsvg , jpg , jpeg , png رو پشتیبانی میکنه و قابلیت ارسال عکس به صورت گروهی رو دارا می باشد . به دو شکل عکس ها رو فشرده می کنه که یه حالت کیفیت عکس برامون مهمه و سعی میکنه تا اونجایی که به کیفیت عکس لطمه وارد نشه عکس ها رو فشرده کنه و حالت دوم حالتیه که کیفیت عکس زیاد برامون مهم نیست و در این حالت حجم عکس رو تا حد ممکن برامون فشرده میکنه . استفاده از این سایت هم مانند سایت های معرفی شده قبل با drag and drop و یا کشیدن و رها کردن میسر شده .

در بالا سه تا از بهترین سایت های فشرده سازی تصویر را به شما معرفی کردیم . نکته جالب در مورد این سایت ها اینه که اغلب سایت ها افزونه ها و کد های آماده برای فشرده سازی عکس در سایت های خودون رو دارا هستند . و کافیه تو سایتشون ثبت نام کنید تا بتونید از این سایت ها در وردپرس ، جوملا و یا سایت شخصی خودمون استفاده کنیم .

در صورتی که سایت دیگه ای می شناسید که در زیمنه فشرده سازی عکس کاربرد داره اون رو در قسمت دیدگاه ها بیان کنید تا کاربران دیگه هم از وجود اون هاس مطلع شده و استفاده کنند .

با تشکر ….