توضیحات

یکی از کاملترین و بهترین پاورپوینت های آماده سطح وب می باشد که به بررسی زندگینامه هفت معمار معاصر جهان می پردازد.

این هفت معمار عبارتند از : پیتر ایزنمن (Peter Eisenman)  ، رنزو پیانو (Renzo Piano) ، زاها حدید (Zaha Hadid) ، نادر خلیلی (Nader Khalili) ، نرمن فاستر (Norman Foster) ، سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) ، فرانک گری (Frank Gerhry) .

این پاور پوینت برای ارائه درس آشنایی با معماری معاصر در رشته دانشگاهی معماری در مقطع کارشناسی آماده شده است .

پاورپوینت هفت معمار دارای ظاهری ساده و در عین حال شکیل می باشد و به بررسی زندگینامه و همچنین آثار این هفت معمار می پردازد . این پاورپوینت دارای 64 اسلاید با منابع و مآخذ معتبر می باشد .

قسمتی از پاورپوینت :

  • پیتر آیزمن در 11اگوست سال1932در نیوارک ایالت نیو جرسی به دنیا امد ودر حال حاضر در نیویورک زندگی می کند .(1955)مدرک لیسانس معماری از دانشگاه کرنل.(1960)مدرک فوق لیسانس معماری از دانشگاه کلمبیا.کار حرفه ای خود را شروع کرد ومشغول کار کردن در پروزه های بزرگ شد.(1962)دکترای معماری از دانشگاه کمبریج در یافت کردویک دکترای افتخاری هنرهای زیبا از دانشگاه ایلی نویز شیکاگو دریافت کرد.
  • رنزو پیانو در14سپتامبر سال1937درجنواایتالیا به دنیا امد .پدر او پیمانکار ساختمانی بود 1964تحصیلات خود را در هنرستان پلی تکنیک میلان انجام داد هنگام تحصیل مرتبا از پروزه های پدرش بازدید می کرد که این بازدید ها تجربه های علمی وکارامدی را برای او به ارمغان اورد.
  • زاها حدید در 31اکتبر سال 1950 در بغداد عراق به دنیا امد که در حال حاضر شهروند انگلستان می باشد او از سال 1972 در انجمن معماری لندن به تحصیل در رشته معماری پرداخت ودر سال 1977موفق ه در یافت مدرک خود گردید.او پس از اتمام تحصیلات به دفتر معماری مترو پولتین پیوست وبه همراه همکاران خود در omaرم کولهاس والیا زنگلیس به تدریس در مدرسه معماری AAپرداخت وبعدها تا سال 1987 اتلیه شخصی اش را در مدرسه AAسرپرستی نمود .
  • نادر خلیلی متولد سال 1317در تهران است که تحصیلات وتجربیات خود رادر ایران ،ترکیه وامریکا کسب کرده است .اواز سال 1970با اخذ پروانه اشتغال در ایالت کالیفرنیا به فعالیت حرفه در امریکا ونیز خارج از ان پرداخته است وی از سال 1975 به معماری خاک وتوسعه کشورهای جهان سوم گرایش پیدا کرده است وهم اکنون مشاور سازمان ملل در معماری خاک ومبدع سیستم خاک واتش معروف به خانه های سرامیکی (خانه های ساخته شده از خاک رس پخته )وسیستم ساختمانی سوپر بلوک می باشد.
  • 1935نورمن فاستر در اول ماه زوئن در شهر منچستر متولد شد .1953پس از اتمام دوره متوسطه به صورت نیمه وقت وبه عنوان منشی در تالار شهر منچستر شروع به کار کرد سپس به خدمت سربازی رفت ودر حین خدمت در نیروی هوایی در زمینه مهندسی الکترونیک مهارت یافت واطلاعاتی در مورد هواپیما کسب کرد که در نهایت به دلیل علاقه به هواپیما های گلایدر به یک خلبان ماهر تبدیل شد .
  • سانتیاگو کالاتراوا در 28جولای 1951در والنسیا اسپانیا به دنیا امد.معمار مهندس وهنرمند اسپانیایی برنده مدال طلای 2005موسسه آمریکایی معماران معماران AIAاست.
  • فرانک گهری در سال 1929 در خانواده ای یهودی در شهر تورنتوی کانادا (با نام اصلی فرانک اون گلد برگ)دیده به جهان گشود.گهری اکنون شهروند ایالات متحده وساکن لس آنجل است .اودر سال 1947به همراه خانواده اش به به لس آنجلس مهاجرت کرد ودر دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به تحصیل در رشته معماری پرداخت.در سال 1956 در دانشگاه هاروارد به تحصیل در رشته برنامه ریزی شهری پرداخت وهمزمان در دفتر ویکتور گروئن مشغول به کار شد.

 

توضیحات تکمیلی

نوع تم

انگولار

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.