Cryptocurrency market loses $1T as Bitcoin plummets

ارز رمزنگاری شده (cryptocurrency) چیست؟

ارز رمزنگاری شده نوعی پرداخت است که می توان آن را بصورت آنلاین با کالا و خدمات مبادله کرد. بسیاری از شرکتها ارزهای خود را منتشر کرده اند ، که اغلب به آنها توکن گفته می شود و می توان آنها را به طور خاص برای کالاها یا خدماتی که شرکت ارائه می دهد معامله کرد. آنها را همانطور که با نشانه ها یا سکه های کازینو بازی می کنید در نظر بگیرید. برای دسترسی به کالا یا خدمات ، باید ارز واقعی را با ارز رمزنگاری شده مبادله کنید.

ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از فناوری به نام بلاک چین کار می کنند. بلاک چین یک فناوری غیر متمرکز است که در بسیاری از رایانه ها گسترش یافته و تراکنش ها را مدیریت و ثبت می کند. بخشی از جذابیت این فناوری امنیت آن است.

اگر با بلاکچین آشنایی ندارید لینک روبه رو را لمس کنید. بلاکچین

 

چرا ارزهای رمزنگاری بسیار محبوب هستند؟

ارزهای رمزنگاری شده به دلایل مختلف مورد توجه طرفداران خود هستند. در اینجا برخی از محبوب ترین آنها وجود دارد:

حامیان ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را ارز آینده می دانند و در حال خرید برای خرید آنها هستند ، احتمالاً قبل از اینکه ارزشمند شوند.

برخی از طرفداران این واقعیت را دوست دارند که ارزهای رمزنگاری شده بانک های مرکزی را از مدیریت عرضه پول منصرف می کند ، زیرا با گذشت زمان این بانک ها از طریق تورم ارزش پول را کاهش می دهند.

طرفداران ارزهای رمزنگاری شده ، بلاک چین را می پسندند ، زیرا این سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می تواند از سیستم های پرداخت سنتی امن تر باشد.

برخی از دلالان ارزهای رمزپایه را دوست دارند زیرا ارزش آنها افزایش می یابد و هیچ علاقه ای به پذیرش طولانی مدت ارزها به عنوان راهی برای انتقال پول ندارند.

Bitcoin: Gold Vs Digital Gold “BTC” | by 365.Stream | Medium

 

آیا ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری خوبی هستند؟

ارزهای رمزپایه ممکن است از ارزش بالایی برخوردار شوند ، اما بسیاری از سرمایه گذاران آنها را صرفاً حدس و گمان می دانند و نه سرمایه گذاری واقعی. دلیل؟ درست مانند ارزهای واقعی ، ارزهای رمزنگاری شده هیچ جریان نقدی ایجاد نمی کنند ، بنابراین برای سودآوری شما ، شخصی باید پول بیشتری نسبت به شما پرداخت کند.

این همان چیزی است که نظریه سرمایه گذاری “احمق بزرگتر” نامیده می شود. در مقایسه با یک تجارت خوب مدیریت شده ، که با افزایش سودآوری و جریان نقدی عملیات ، ارزش آن را در طول زمان افزایش می دهد.

“برای کسانی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را ارز آینده می دانند ، باید توجه داشت که یک ارز نیاز به ثبات دارد.”
برخی از صداهای قابل توجه در جامعه سرمایه گذاری به سرمایه گذاران احتمالی توصیه کرده اند که از آنها دور شوند. وارن بافت ، سرمایه گذار افسانه ای ، بیت کوین را با چک های کاغذی مقایسه کرد: “این یک روش بسیار موثر در انتقال پول است و شما می توانید این کار را به صورت ناشناس و همه اینها انجام دهید. چک نیز راهی برای انتقال پول است. آیا چک ها ارزش پول زیادی دارند؟ فقط به این دلیل که آنها می توانند پول منتقل کنند؟ ”
برای کسانی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را ارز آینده می دانند ، باید توجه داشت که یک ارز به ثبات نیاز دارد تا تجار و مصرف کنندگان بتوانند تعیین کنند که قیمت مناسب برای کالا چقدر است. بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده در بیشتر تاریخ خود هیچ ثباتی نداشته اند. به عنوان مثال ، در حالی که بیت کوین در دسامبر 2017 نزدیک به 20000 دلار معامله می شد ، ارزش آن در سال بعد به حدود 3200 دلار کاهش یافت. تا دسامبر 2020 ، دوباره در سطوح رکوردی معامله شد.

این نوسان قیمت یک معما ایجاد می کند. اگر ارزش بیت کوین در آینده بسیار بیشتر باشد ، مردم کمتر آنها را خرج کرده و به گردش در می آورند و همین امر باعث می شود که آنها به عنوان یک ارز کمتر مقرون به صرفه باشند. چرا باید بیت کوین خرج کرد در حالی که می تواند سه برابر ارزش آن در سال آینده باشد؟

Crypto wallet explained | Currency.com

 

 

 

چگونه ارز دیجیتال بخرم؟

در حالی که برخی از ارزهای رمزنگاری شده ، از جمله بیت کوین ، با دلار آمریکا قابل خرید هستند ، برخی دیگر نیاز به پرداخت با بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگر دارند.

برای خرید ارزهای رمزنگاری شده ، به یک کیف پول نیاز دارید ، یک برنامه آنلاین که می تواند ارز شما را در خود نگه دارد. به طور کلی ، شما یک حساب در یک صرافی ایجاد می کنید و سپس می توانید پول واقعی را برای خرید ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا اتریوم منتقل کنید. در اینجا نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر آورده شده است.

Coinbase یکی از مبادلات تجاری محبوب ارزهای رمزنگاری شده است که در آن می توانید کیف پول ایجاد کرده و بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده خرید و فروش کنید. همچنین ، تعداد افزاینده ای از کارگزاران آنلاین ارزهای رمزنگاری شده مانند eToro ، Tradestation و Sofi Active Investing ارائه می دهند. Robinhood معاملات ارزهای رمزنگاری شده رایگان را ارائه می دهد (Robinhood Crypto در اکثر ایالات ایالات متحده ، اما نه در همه ایالات ، در دسترس است).

متاسفانه اکثر کارگزاری ها و کیف پول ها برای ایرانی ها در دسترس نمیباشد و شما برای استفاده باید از vpn یا vps استفاده کنید .