هیچ فرمت ویدئویی متناسب با همه وجود ندارد-هر رایانه ، پلتفرم ویدئو یا مرورگر وب سایت از هر فرمت ویدئویی پشتیبانی نمی کند. خوشبختانه ، ما بهترین فرمت های ویدئویی را گردآوری کرده ایم و مزایا و معایب آنها را ذکر کرده ایم تا بتوانید یاد بگیرید که از کدام قالب ویدیویی در شرایط مختلف استفاده کنید.

 

1. MP4
اکثر دستگاه ها و سیستم عامل های دیجیتالی از MP4 پشتیبانی می کنند و آن را به جهانی ترین فرمت ویدیویی در سراسر جهان تبدیل می کنند. MP4 همچنین می تواند فایل های ویدئویی ، فایل های صوتی ، متن و تصاویر ثابت را ذخیره کند. علاوه بر این ، آنها می توانند کیفیت ویدئوی بالایی را در عین حفظ اندازه نسبتاً کوچک فایل حفظ کنند.

 

2. MOV
MOV که توسط اپل توسعه یافته است ، فرمت ویدیویی است که به طور خاص برای QuickTime Player طراحی شده است. اما از آنجا که نسخه ای از QuickTimePlayer برای Windows وجود دارد ، MOV نیز با ویندوز سازگار است. فرمت ویدئویی MOV می تواند جلوه های صوتی ، متنی و تصویری را ذخیره کند ، اما از آنجا که کیفیت آن معمولاً بسیار بالا است ، فضای بیشتری را در رایانه افراد اشغال می کند.

 

3. WMV
WMV توسط مایکروسافت توسعه یافته است ، بنابراین مخاطبان شما می توانند این نوع فیلم ها را در Windows Media Player پخش کنند. اگر آنها Mac دارند ، فقط می توانند پخش کننده WMV را بارگیری کنند تا فیلم های WMV را پخش کنند. درست مانند فرمت MOV ، فرمت WMV دارای کیفیت ویدئوی بالایی است اما هزینه آن کوچک شدن حجم فایل است.

 

4. FLV
FLV که مخصوص پخش کننده های ویدیویی Adobe Flash طراحی شده است ، یکی از متنوع ترین و محبوب ترین فرمت های ویدیویی در سراسر جهان است – هر مرورگر وب و هر پلت فرم ویدیویی از این نوع فرمت ویدیویی پشتیبانی می کند.

اگر مخاطبان شما ویدیوهای زیادی را در سیستم عامل های آنلاین مانند YouTube و Google Video پخش می کنند ، FLV قالب ویدئو برای شما است. اندازه فایل آنها معمولاً کوچک است ، بنابراین افراد می توانند آنها را به سرعت بارگیری کنند. تنها اشکال فرمت ویدیویی این است که با دستگاه های iOS و بسیاری از دستگاه های تلفن همراه دیگر سازگار نیست.

 

5. AVI
AVI یکی از قدیمی ترین فرمت های ویدئویی موجود است ، در سال 1992 توسط مایکروسافت توسعه داده شد. از آنجا که مدت زیادی است که وجود دارد ، فرمت ویدئویی AVI یکی از متنوع ترین فرمت های ویدئویی است که با ویندوز ، مک و لینوکس سازگار است و توسط اکثر آنها پشتیبانی می شود.

با این حال ، با چنین کیفیت بالایی ، اندازه فایل AVI فرمت ویدئویی بزرگ است ، که بیشتر برای افراد مفید است تا آنها را در رایانه خود ذخیره کنند تا جریان یا بارگیری کنند.

 

6. AVCHD
پاناسونیک و سونی AVCHD را مخصوص دوربین های فیلمبرداری دیجیتال توسعه دادند ، بنابراین اگر به طور مرتب فیلم های باکیفیت فیلم برداری می کنید ، فرمت ویدئویی AVCHD برای شما مناسب است.

قالب فن آوری ویدئو با فناوری فشرده سازی H.264/MPEG-4 ، فرمت ویدئویی به شما امکان می دهد ساعت ها ویدئویی با کیفیت بالا را تنها با استفاده از مقدار کمی داده ذخیره کنید. علاوه بر این ، فرمت ویدئو دارای تغییرات استاندارد و وضوح بالا است و آخرین نوع آن ، AVCHD 2.0 ، حتی از ویدئوهای سه بعدی نیز پشتیبانی می کند.