ماشین مجازی چیست؟

ماشین مجازی (VM) یک منبع محاسباتی است که از نرم افزار به جای رایانه فیزیکی برای اجرای برنامه ها و استقرار برنامه ها استفاده می کند. یک یا چند ماشین مجازی “مهمان” روی یک ماشین “میزبان” فیزیکی کار می کنند. هر ماشین مجازی سیستم عامل خود را اجرا می کند و جدا از سایر ماشین های مجازی عمل می کند ، حتی زمانی که همه آنها روی یک میزبان کار می کنند. این بدان معناست که ، برای مثال ، یک ماشین مجازی MacOS مجازی می تواند بر روی یک کامپیوتر فیزیکی اجرا شود.فناوری ماشین مجازی برای موارد استفاده زیاد در محیط های داخلی و ابری استفاده می شود. اخیراً ، سرویس های ابری عمومی از ماشین های مجازی برای ارائه منابع برنامه مجازی به چندین کاربر به طور همزمان ، برای محاسبه مقرون به صرفه تر استفاده می کنند.

 

ماشین های مجازی برای چه مواردی استفاده می شوند؟

ماشین های مجازی (VMs) به یک کسب و کار اجازه می دهد یک سیستم عامل را اجرا کند که مانند یک کامپیوتر کاملاً جداگانه در پنجره برنامه روی یک دسکتاپ رفتار می کند. ماشین های مجازی ممکن است برای برآوردن سطوح مختلف نیازهای قدرت پردازشی ، اجرای نرم افزاری که به سیستم عامل متفاوتی نیاز دارد ، یا برای آزمایش برنامه های کاربردی در یک محیط امن ، در جعبه ایمنی استفاده شوند.

ماشین های مجازی در گذشته برای مجازی سازی سرور مورد استفاده قرار می گرفته اند ، در حالی که تیم های فناوری اطلاعات می توانند منابع محاسباتی خود را تقویت کرده و کارایی خود را افزایش دهند. علاوه بر این ، ماشین های مجازی می توانند کارهای خاصی را انجام دهند که برای انجام آنها در محیط میزبان بسیار خطرناک است ، مانند دسترسی به داده های آلوده به ویروس یا آزمایش سیستم عامل ها. از آنجا که ماشین مجازی از بقیه سیستم جدا شده است ، نرم افزار داخل ماشین مجازی نمی تواند کامپیوتر میزبان را دستکاری کند.

 

ماشین های مجازی چگونه کار می کنند؟

ماشین مجازی به عنوان یک فرایند در پنجره برنامه ، مشابه هر برنامه دیگر ، در سیستم عامل ماشین فیزیکی اجرا می شود. فایلهای کلیدی که یک ماشین مجازی را تشکیل می دهند شامل فایل log ، فایل تنظیمات NVRAM ، فایل دیسک مجازی و فایل پیکربندی می باشد.

 

مزایای ماشینهای مجازی

مدیریت و نگهداری ماشین های مجازی آسان است و چندین مزیت نسبت به ماشین های فیزیکی دارد:

ماشین های مجازی می توانند چندین محیط سیستم عامل را بر روی یک رایانه فیزیکی واحد اجرا کنند و در فضای فیزیکی ، زمان و هزینه های مدیریت صرفه جویی کنند.

ماشین های مجازی از برنامه های قدیمی پشتیبانی می کنند و هزینه مهاجرت به سیستم عامل جدید را کاهش می دهند. به عنوان مثال ، ماشین مجازی aLinux که توزیع لینوکس سیستم عامل مهمان را اجرا می کند ، می تواند در یک host server که از سیستم غیر Linux مانند Windows استفاده می کند ، وجود داشته باشد.

ماشین های مجازی همچنین می توانند گزینه های بازیابی یکپارچه و ارائه برنامه را ارائه دهند.